Aktualności36. Maraton Warszawski za nami!

36. Maraton Warszawski za nami!

29 września 2014

Specjaliści z Carolina Medical Center po raz kolejny towarzyszyli biegaczom uczestniczącym w Maratonie Warszawskim i towarzyszącym mu Biegu na Piątkę.

Odwiedzający stanowisko CMC na EXPO Sport & Fitness spotkali trenerów, diagnostów i fizjoterapeutów, którzy podpowiadali im, jak uprawiać ulubiony sport bez obaw o kontuzję. Pomocne przy tym były dostępne na miejscu testy funkcjonalne i badanie stabilności.

W sobotę w ramach seminariów biegowych ortopeda Krzesimir Sieczych radził biegaczom co robić, gdy kontuzja nie pozwala realizować założonych planów treningowych. Mgr Anna Mierzwińska przedstawiła wykorzystanie diagnostyki funkcjonalnej w prewencji urazów u biegacza a  fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego Paweł Daroszewski wyjaśnił, jak bieganie minimalistyczne ma się do techniki biegowej.

Tradycyjnie już po biegu stu fizjoterapeutów i masażystów zapewniło bohaterom imprezy masaż regeneracyjny. CMC wspomagali w tym zakresie: szkoła masażu HEROS, Podyplomowe Studium Medycyny Sportowej CEMES, Wyższa Szkoła Rehabilitacji, Warszawski Uniwersytet Medyczny i warszawska AWF.

Carolina Medical Center jest wieloletnim partnerem medycznym Fundacji Maraton Warszawski i wspiera biegaczy podczas największych biegów masowych w Polsce. To dla nich ortopedzi, fizjoterapeuci i trenerzy przygotowania motorycznego z CMC opracowali pakiet badań funkcjonalnych, który pozwala zmniejszyć ryzyko urazów i kontuzji w bieganiu.