AktualnościDr Śmigielski na sympozjum w Osnabruck

Dr Śmigielski na sympozjum w Osnabruck

16 marca 2015

Dr Robert Śmigielski został zaproszony jako wykładowca na 8. Sympozjum Ortopedyczne w Osnabruck. Sympozjum zorganizowane zostało przez GOTS (Niemieckie Towarzystwo Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej).

Uczestnicy spotkania dzielili się swoimi doświadczeniami na temat leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów. W ramach sympozjum dr Śmigielski wygłosił dwa wykłady: o nowoczesnej terapii komórkami macierzystymi oraz o zastosowaniu KineSpring w leczeniu operacyjnym artrozy (zmian zwyrodnieniowych) stawu kolanowego.

Carolina Medical Center jest pionierem w wykorzystaniu komórek macierzystych w ortopedii. Jako pierwsza klinika otrzymała stosowne zezwolenia Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie. Pierwsze rezultaty stosowania komórek macierzystych w leczeniu schorzeń ortopedycznych są bardzo obiecujące.

CMC również jako pierwsza w kraju wprowadziła do swojej oferty tzw. KineSpring, czyli specjalną sprężynę, wszczepianą w okolicę kolana, zmniejszającą obciążenia przenoszone przez ten staw. System KineSpring jest metodą leczenia dla pacjentów z łagodną lub umiarkowaną osteoartrozą stawu kolanowego, u których leczenie zachowawcze, takie jak leki przeciwbólowe oraz stabilizatory kolana, nie przyniosło oczekiwanych skutków, ale którzy nie są gotowi do pełnej wymiany stawu kolanowego. KineSpring pomaga złagodzić ból, umożliwiając pacjentowi powrót do bardziej regularnego trybu życia i potencjalnie opóźnia konieczność wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego.