Aktualności„Granice medycyny regeneracyjnej” – sympozjum

„Granice medycyny regeneracyjnej” – sympozjum

1 czerwca 2015

We wtorek, 2 czerwca br. w Carolina Medical Center odbyło się sympozjum „Granice medycyny regeneracyjnej” z udziałem światowej sławy eksperta w zakresie medycyny regeneracyjnej, prof. Stephena Badylaka z USA.

Prof. Badylak (na zdjęciu poczas wykładu w CMC) jest twórcą rewolucyjnej metody regeneracji mięśni za pomocą macierzy pozakomórkowej (ECM), posiadaczem 50 patentów w USA i 200 na świecie, autorem ponad 300 publikacji naukowych. Podczas sympozjum nasz gość przedstawi swoje dokonania lekarzom i naukowcom z Polski.

W komitecie naukowym sympozjum zasiedli wybitni eksperci:

  • Prof. Wojciech Święszkowski – Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej,
  • Prof. Zygmunt Pojda – Zakład Hematologii Doświadczalnej. Centrum Onkologii – Instytut Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie,
  • Dr Robert Śmigielski – Carolina Medical Center.

W ramach sympozjum dr Śmigielski podzielił się własnymi doświadczeniami w zakresie regeneracji elementów układu kostno-stawowego. Przedstawił też punkt widzenia lekarza-praktyka na regenerację tkanek.

Organizatorem sympozjum było Centrum Edukacji Medycznej CEMED. Program sympozjum dostępny jest tutaj.

Carolina Medical Center jest pierwszym ośrodkiem medycznym w Polsce, który otrzymał zgodę Ministerstwa Zdrowia na  wykorzystywanie autogennych komórek macierzystych w terapiach ortopedycznych.

 

 Fot. CEMED