Ortopedia i TraumatologiaStopaWrastające paznokcie
UMÓW WIZYTĘ
stopa

KLINIKA ORTOPEDII I TRAUMATOLOGII

WRASTAJĄCE PAZNOKCIE

Istotą problemu jest wrastanie bocznej krawędzi paznokcia pod przylegającą do niej skórę. Zwykle wrastają paznokcie u stóp – najczęściej u dużego palca, ponieważ paznokieć palucha jest twardy i mocno wbija się w naskórek.

 

Najczęstszą przyczyną wrastania paznokcia jest obcinanie go „na okrągło” lub zbyt blisko skóry. Nie jest to jednak jedyna przyczyna. Problem może pojawić się także wskutek, m. in.:

  • skaleczenie wału paznokciowego (np. przy wycinaniu tzw. skórek),
  • noszenie butów na wysokim obcasie, z wąskimi czubkami, zbyt ciasnych lub zbyt luźnych,
  • przypadkowe uderzenia, przytrzaśnięcia i inne uszkodzenia paznokcia,
  • nawracająca grzybica,
  • nadwaga,
  • wrodzona predyspozycja do wrastania paznokci (wówczas paznokieć samoistnie rośnie w dół).

OBJAWY

Głównym objawem jest ból palca, który jest spowodowany wbijaniem się w skórę płytki paznokcia. Ból nasila się podczas chodzenia lub innych czynności, podczas których dochodzi do wbijania się wrastającego paznokcia w skórę, np. podczas zakładania butów. Innymi objawami są:

  • zaczerwienienie i opuchlizna wokół wału paznokciowego (po bokach paznokcia),
  • krwawienie palca (jeśli paznokieć przebije skórę),
  • pojawienie się ropnej wydzieliny wokół wału paznokciowego (jeśli doszło do nadkażenia bakteryjnego).

LECZENIE

Najpopularniejszą metodą leczenia jest wycięcie chirurgiczne wrastającego paznokcia. Jednak  Carolina Medical Center oferuje innowacyjną metodę leczenia. Wystarczy zaledwie jedna wizyta u naszych specjalistów i problem, który do tej pory wymagał wielomiesięcznego leczenia zachowawczego lub operacyjnego, znika bezpowrotnie. Zabieg przy użyciu Kostki Arkady przynosi również ulgę oraz natychmiastowe ustąpienie dolegliwości bólowych, kiedy wrastającemu paznokciu towarzyszy duży stan zapalny czy bujająca ziarnina.

Kostka Arkady jest polskim wynalazkiem, który zdobywa rynki wielu krajów świata. Carolina Medical Center była pierwszą kliniką w Warszawie, która oferuje swoim pacjentom leczenie za pomocą tego rewolucyjnego narzędzia.

Zabieg polega na korekcji wrastających paznokci. W jego trakcie dokonuje się otwarcia paznokcia, a następnie rekonstrukcji płytki paznokciowej specjalnie opracowanym do tego celu akrylem. Dzięki temu paznokieć staje się twardy, wytrzymały na wszelkie uszkodzenia oraz jest zabezpieczony przed wrastaniem. Sam zabieg trwa od 20 do 45 minut, w zależności od typu paznokci i stopnia wrastania oraz towarzyszących objawów, np. stanu zapalnego.

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc wszystkim pacjentom, którzy borykają się z tym uciążliwym problemem.

Metoda jest nie tylko innowacyjna, ale też całkowicie bezpieczna i bardzo skuteczna. Aż 95% pacjentów wymaga tylko jednej wizyty, po której od razu można założyć buty i bez żadnych problemów chodzić.

URAZY STOPY I ICH LECZENIE:

Wybierz część ciała, która Cię boli i dowiedz się jak możemy Ci pomóc:

NASI PARTNERZY