AktualnościXV Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych

XV Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych

22 września 2014

W dniach 18-20 października w murach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina (Gdańsk – Ołowianka) odbył się Jubileuszowy Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych. Zjazd zgromadził ponad 300 chirurgów z całej Polski.

W zjeździe uczestniczyło wiele znakomitości polskiej chirurgii dziecięcej (z prof. dr hab. n. med. Czesławem Stobą na czele), jak również osobowości ze świata nauki. Nie zabrakło też delegacji z Carolina Medical Center, którzy zaprezentowali temat: „Stabilność postawy ciała i ocena parametrów równowagi statycznej u dzieci po urazach głowy.” Była to praca zespołowa autorów: A.Popieluch, M.Popieluch, M.Wychowański, T.Bokwa, A.Hermanowicz, W.Dębek. Badania stabilności postawy ciała wspomnianych dzieci po urazach głowy przeprowadzono w Klinice Chirurgii Dziecięcej UM w Białymstoku, za zgodą prof. dr hab. n.med. Wojciecha Dębka – kierownika kliniki. Merytorycznie pracę konsultował dr n. med. Tadeusz Bokwa – Dyrektor Szpitala CMC.

Zaprezentowana praca spotkała się z dużym uznaniem, wzbudziła ciekawą polemikę i merytoryczną dyskusję. Pracę w postaci abstraktu opublikowano w czasopiśmie: Standardy Medyczne – Problemy Chirurgii Dziecięcej.